Wykonujemy pomiary termowizyjne instalacji elektrycznych i budynkowych. Wykonane badania termowizyjne są podstawą dla raportów wskazujących miejsca bądź instalacje działające nieprawidłowo.

Badania termowizyjne prowadzimy w czasie normalnej pracy budynków, przy pełnym obciążeniu, co daje gwarancję wykrycia każdej usterki, która może spowodować uszkodzenie, pożar, a także stwarzać realne niebezpieczeństwo dla ludzi.

Usługi termowizyjne

Wykonujemy badania i pomiary m.in.:

  • transformatorów (obraz termiczny styków oraz uzwojeń),
  • rozdzielnic głównych i lokalnych w celu szybkiego wychwycenia braku styku, przeciążeń aparatów, starzenia się urządzeń,
  • wewnętrznych linii zasilających (brak styków, przeciążenia),
  • newralgicznych miejsc obiektów – otwory okienne i drzwiowe, mostki cieplne itp.,
  • instalacji technicznych związanych z ciepłą wodą i ciepłem technologicznym w celu wyznaczenia miejsc strat ciepła (stan izolacji, sposób prowadzenie i itp.). 

Instalacje badamy za pomocą profesjonalnej kamery termowizyjnej wraz z oprogramowaniem analitycznym.

Usługi są wyceniane indywidualnie dla każdego Klienta w zależności od typu i miejsca pomiaru, czasu jego wykonania oraz lokalizacji.

Badania termowizyjne Warszawa

Nie sposób zaprzeczyć, że energooszczędne rozwiązania w budownictwie cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób zainteresowanych jest wykrywaniem braków termoizolacyjnych w budynkach mieszkalnych. To tłumaczy, dlaczego tak często wykorzystuje się badania termowizyjne w przemyśle, energetyce oraz oczywiście budownictwie. Jeśli są Państwa zainteresowani kompleksowymi usługami z tego zakresu, serdecznie zapraszamy o zapoznania się z naszymi usługami. Chcielibyśmy jednocześnie zapewnić, że badania termowizyjne z użyciem specjalistycznego sprzętu to naprawdę skuteczna metoda badawcza.

Nasza firma dysponuje oczywiście nowoczesną kamerą termowizyjną, stad też możemy zagwarantować precyzyjne wyniki pomiarów. Jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych kamer termowizyjnych w budownictwie, to z ich pomocą można przeprowadzić kompleksowe badanie termowizyjne w dowolnego typu budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Oczywiście chętnie wykonamy badanie nie tylko przed planowaną termomodernizacją budynku, ale także i po jej przeprowadzeniu. Naszą ofertę w zakresie badań termowizyjnych kierujemy także do osób, które akurat zainteresowane są zakupem jakiegoś domu.

Badanie termowizyjne to znakomita metoda, gdy zależy nam na skutecznym wykryciu i usunięciu usterek. Przede wszystkim kamera termowizyjna pomaga w wykryciu mostków termicznych, ponadto może zlokalizować wszelkie błędy popełnione w izolacji cieplnej budynku. Umiejętnie przeprowadzone nadanie termowizyjne to także znakomity sposób na wykrycie zawilgocenia badanego budynku mieszkalnego bądź obiektu użytkowego. W ten sposób można również wykryć różnego typu wady konstrukcyjne danego budynku oraz zlokalizować przecieki w jego dachu.
Badaniami termowizyjnymi zajmujemy się już od dłuższego czasu. Mamy zatem wystarczające doświadczenie, aby zlecone prace przeprowadzić szybo i sprawnie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania co do zakresu badań termowizyjnych, zachcemy do skontaktowania się z naszą firmą. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie Państwa wątpliwości.